O SZKOLE  /  GALERIA ZDJĘĆ  /  AKTUALNOŚCI  /  STATUT SZKOŁY  /  NAUCZYCIELE  /  KONTAKT  / 

MENU

Aktualności

Samorząd szkolny

Sport

Dyskoteki

Mikołajki

WOŚP

Wycieczki

KALENDARZ SZKOŁY

Wywiadówki

Biuletyn informacyjny

Kalendarz szkoły

Szkolny Duszek (gazetka szkolna)

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Aktualności

Nauczyciele

Galeria zdjęć

PRACOWNICY SZKOŁY

Nauczyciele

Administracja

POCZET SZTANDAROWY


 

21 listopada – Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    W dzisiejszym świecie promocja życzliwości jest tematem bardzo aktualnym a nawet pożądanym. Takie wartości jak tolerancja, uczynność, działania na rzecz innych w życiu codziennym stały się jakby mniej widoczne. Skutki braku takich postaw stają się zauważalne  i dotkliwe.

     Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Czasami wystarczy tylko uśmiechnąć się, pamiętać o trzech magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam, wyciągnąć pomocną dłoń innej osobie a świat stanie się piękniejszy. 

     Dzień 21 listopada ogłoszony został „Dniem koloru żółtego”  -  koloru życzliwości, pełnego słońca i optymizmu. Należało zatem ubrać się w tym dniu na żółto i powiedzieć kilku osobom parę miłych słów.

     Przy wejściu do szkoły Samorząd Uczniowski rozdawał   "ulotki życzliwości" z hasłami typu:
Życzliwe gesty znaczą więcej, niż podarunki.
Życzliwość nic nie kosztuje, ale wiele daje.
W obecności osób dobrych i życzliwych, wszystko staje się lepsze.

    Uczniowie podczas przerw międzylekcyjnych  gromadzili się wokół przygotowanego symbolicznego drzewka życzliwości,  zapisując karteczki z pozdrowieniami, miłymi
i życzliwymi hasłami.

         BĄDŹMY ŻYCZLIWI NIE TYLKO W TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ – ALE PRZEZ CAŁY ROK!

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

 

Obchody Dnia Odzyskania Niepodległości

            11 listopada w Teatrze Zdrojowym w Polanicy- Zdroju odbyły się uroczyste obchody Dnia Odzyskania Niepodległości. Tegorocznym gospodarzem tej imprezy była nasza szkoła, a dokładnie uczniowie klas I- III. Program prowadzili Inez Dec ( III a) i Tobiasz Kostrzewa (III b).

    W części oficjalnej było przemówienie dyrektora szkoły Dariusza Kłonowskiego, oparte o słowa słynnej piosenki zespołu Chłopcy z Placu Broni -"Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem ".

    Część artystyczna rozpoczęła się pięknym i wzruszającym polonezem zatańczonym przez uczniów klas trzecich. I tu ogromne podziękowania dla pani Barbary Federowicz za choreografię i przygotowanie młodych tancerzy.

W dalszej części wystąpili uczniowie klas pierwszych i drugich. Były wiersze, scenki i piosenki. Wzruszenie wzbudziła pieśń pt. "Co to jest niepodległość ?" w pięknym wykonaniu Mai Pazery (II b).

    Na scenie teatru gościnnie wystąpiły także dzieci z polanickich przedszkoli. "Maluchy" ubrane w barwy narodowe zaprezentowały patriotyczne piosenki  i tańce pod hasłem KOCHAM POLSKĘ.

    Za całość dziękujemy wszystkim nauczycielom , opiekunom i wychowawcom, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

       Anna Gutral- Szewelańczyk

 

 

 

 

 

 

Pamięć jest jedyną formą życia pozagrobowego…

                        

   W październiku pamiętamy o tych, którzy odeszli. W  akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”  wpisała się już kolejny raz inicjatywa dbanie o opuszczone i zaniedbane groby. Uczniowie naszej szkoły w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych przygotowali znicze, wiązanki oraz stroiki.
   W piątek 25 października 2019 roku 48 wolontariuszy wzięło udział w akcji porządkowania zapomnianych grobów na terenie Cmentarza Parafialnego w Polanicy - Zdroju. Pracowicie zbierali liście, wyrywali chwasty, grabili, czyścili pomnik. Nie zapomnieli także o miejscach pochówku znanych i zasłużonych ludzi dla miasta. Znicze
 i stroiki złożone zostały także na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.
     W tym roku udało się posprzątać ponad  30 grobów.  Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy oddać cześć zmarłym, o których nikt nie pamięta, a także uczcić ich pamięć. Zmęczeni, umorusani, ale zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku wolontariusze wrócili do domów.

                                     

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz poświęcony czas.

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

 

 

 

      Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w sprzedaż cegiełek na rzecz Fundacji
„Pomóż i Ty”. W tym roku dochód ze sprzedaży przekazany zostanie 17-letniemu Bartkowi Chrzan, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Bartek uwielbia samochody i podróże, a dwuosobowy skuter inwalidzki Companer jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji. Dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie spełnienie jego marzenia o odkrywaniu z najbliższymi zakamarków zewnętrznego świata.

        W tym roku szkolnym , dochód ze sprzedaży cegiełek w naszej szkole wyniósł
273,47 zł.

         Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli sie w akcję oraz życzymy dużo radości
 i pomyślności Bartkowi, jak i innym podopiecznym Fundacji „ Pomóż i Ty”.

 

 

Jesienny Rajd Szkolny klas trzecich

W dniu 15 X 2019 r. odbył się Jesienny Rajd Szkolny. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Dla każdej grupy była wyznaczona inna trasa do przejścia. Nasze klasy- III a i III b szły wspólnie.

             Wyszliśmy ze szkoły o godzinie 9.00. Nasza trasa prowadziła żółtym szlakiem rowerowym w stronę Sokołówki. Szliśmy lasem wzdłuż górskiego strumienia. Po drodze podziwialiśmy piękną złotą jesień- kolorowe drzewa, różne grzyby, a szczególnie piękne czerwone muchomory. Zatrzymaliśmy się w domku leśników, aby odpocząć i zjeść śniadanie. Po odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą trasę. Do szkoły wróciliśmy o godzinie 11.30. A tam czekało na nas ognisko, na którym upiekliśmy sobie kiełbaski. Były pyszne!

             Rajd bardzo nam się podobał. Dodatkowo piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że do szkoły wróciliśmy wprawdzie zmęczeni, ale szczęśliwi.

 

                                                       Uczniowie z kółka polonistycznego klas trzecich

Opiekun A. Gutral- Szewelańczyk

                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

„Zbiórka zabawek do świetlicy szkolnej”

    18 października zakończyliśmy z dużym sukcesem zbiórkę zabawek do świetlicy szkolnej. Dziękujemy za wszystkie pluszaki, książki, puzzle, gry i wiele innych zabawek, które trafią do naszych młodszych kolegów i koleżanek. Świetnie, że potraficie dzielić się tym, co macie z innymi.

 Jesteście super!!!!!!

 Dziękujemy!!!!!

                                    Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

„Dzień krawata i muchy.”

    30 września 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopca pod hasłem „Dzień krawata i muchy.” Uczniowie chętnie wzięli udział
w zabawnych obchodach tego dnia i pojawili się w szkole ubrani
w muchę lub krawat. Ten nieodzowny element eleganckiego męskiego stroju czasem staje się ciekawym dodatkiem dziewczęcej garderoby. Zobaczcie, komu bardziej w nim do twarzy.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej zabawy.

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Uśmiechu

 

   Każdego roku w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. W tym roku święto przypadło 4 października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball- autor żółtej uśmiechniętej buzi, którą każdy z nas zna. Również i w naszej szkole postanowiliśmy ten dzień uczcić.

   W tym dniu uczniowie i nauczyciele, przyszli do szkoły ubrani w radosne, kolorowe barwy. Wielu z nich miało wesołe garderobiane detale, które wywołały uśmiechu na niejednej buźce :) . Przy wejściu do szkoły uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali samoprzylepne "smiley face".

      A dlaczego warto się uśmiechać?

     Bo śmiech to zdrowie. Odstresowuje, pobudza układ krążenia i układ odpornościowy.  Poza tym stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Łagodzi migreny, odpręża i osłabia ból- jak lekarstwo. Ludzie uśmiechnięci są bardziej lubiani i otwarci, śmiech ułatwia kontakt z drugim człowiekiem, dlatego uśmiechajmy się jak najwięcej!

DUŻO USMIECHU, NIE TYLKO OD ŚWIĘTA
ZYCZY SAMORZAD UCZNIOWSKI :)

 

 

 

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
 lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz chorych dzieci wrocławskiego hospicjum. Kwota jaką udało nam się dzięki wam pozyskać wynosi 1416, 22 zł
Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
 Za pomoc i życzliwość
- DZIĘKUJEMY !

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

 

   Kontynuacją świętowania DNIA CHŁOPAKA była dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dnia 1 października. Do zabawy zachęcała pani Małgosia Zawada, która na dyskotece wcieliła się w rolę wodzireja. Wszyscy uczniowie bawili się świetnie przy swoich ulubionych piosenkach.

   Tańce przeplatały konkursy zorganizowane przez dziewczynki. Główną atrakcją dyskoteki były wybory Dżentelmena Szkoły. Do tytułu kandydowali wybrani wcześniej chłopcy:

IVa – Jakub Nosal

IVb – Witold Kolodyi

Va – Dominik Budziński

Vb – Michał Hołowiński

Vc -  Tymon Kostrzewa

VIa – Iwo Banovic

VIb – Paweł Lekan

VIc-  Jan Koczela

VIIa -  Feliks Nowak

VIIb – Jakub Paradowski

VIIIa- Jan Muc

VIIIb- Kacper Kupiec

 

 

   Finaliści musieli udowodnić, że zasługują na wybitny tytuł, zmagając się z ciekawymi konkurencjami m.in. sprawnościowymi, tanecznymi, logicznymi. Wszyscy chłopcy włożyli duży wysiłek, aby pokazać się z jak najlepszej strony.  Dziewczęta miały za zadanie wybrać największe dżentelmena w szkole . Każda dziewczynka mogła oddać tylko 1 głos. Dżentelmenem Szkoły został  Feliks Nowak z klasy VII a. Feliks był bardzo szczęśliwy. Pozostali chłopcy trochę mu zazdrościli, ale starali się tego nie okazywać. :)

   Takie wydarzenia pokazuje, że w szkole nie tylko możemy się uczyć, ale również miło wspólnie spędzać czas. Tymczasem wszyscy już czekamy na następną dyskotekę!

    Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali nasi niezawodni nauczyciele:
p. Aleksandra Lis, p. Joanna Winiarska, p. Małgorzata Zawada
i p. Edyta Żylińska. Serdecznie im dziękujemy za poświęcony czas i energię.

                                                        Opiekun Samorządu Edyta Żylińska

 

 

Warsztaty przyrodnicze pod hasłem:

Sortujemy – nie marnujemy czyli recycling i upcycling w praktyce”

25 września uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, których celem było uwrażliwienie na problemy środowiska naturalnego, a w szczególności potrzeby właściwej segregacji śmieci, recyclingu oraz istoty upcyclingu. Pracownicy Zespołu Edukacji Parku Narodowego Gór Stołowych zaprezentowali metody segregacji odpadów oraz postępowania z odpadami „kłopotliwymi”, takimi jak leki, meble, baterie itp. W drugiej części warsztatów odbyły się zajęcia praktyczne, w trakcie których dzieci z wykorzystaniem surowców wtórnych wykonywały ozdobne kwiaty.

            Podczas warsztatów uczniowie mieli też możliwość poznać różnicę pomiędzy recyclingiem a upcyclingiem, którego celem jest bezpośrednie wykorzystywanie przedmiotów będących odpadami do innych celów, niż zostały pierwotnie zaprojektowane.

            Serdecznie dziękuję gościom z Parku Narodowego Gór Stołowych za spotkanie z naszymi uczniami. Mam nadzieję, że dzięki takim warsztatom nasi uczniowie jeszcze bardziej zaangażują się w działania mające na celu ochronę środowiska.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

 

 

 

 

 

Następna strona strona  2  >>>>>

UROCZYSTOŚCI
IMPREZY

60-lecie szkoły i
20-lecie imienia szkoły 2018

50-lecie szkoły 2008

Wyjazd do Wrześni
IV Sejmik Karpacki
2005r.

Występ teatralny nauczycieli 17.05.2013

Patron szkoły

Zdjęcia archiwalne

Przyjaźń
Polsko-Czeska

DRUKI DO POBRANIA

Statut Szkoły

Usprawiedliwienia

Plan lekcji

Ubezpieczenia

Podręczniki

Regulaminy

Rekrutacja

POLANICA-ZDRÓJ

Polanica-Zdrój

www.polanica.pl


Szkoła Podstawowa nr 2 w Polanicy-Zdroju im. Żołnierzy z Monte Casino